Balíček Ripple a podvodníci neboli jak pracuje konkurence

I když už od zavedení vzdělávacích balíčků s kryptoměnou na trh uplynou dva roky, vyvolávají produkty tohoto typu nadále značné kontroverze. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že se za negativními hodnoceními skrývá nekalá konkurence. Čím se vyznačuje tento produkt vyvolávající mnoho diskuzí a s jakou odezvou se setkal na internetu?

Balíček s kryptoměnou, něco pro začátečníky? 

Na začátek upřesníme, co přesně jsou vzdělávací balíčky s kryptoměnou. Tento druh vzdělávacích služeb cílí na lidi, kteří by chtěli prohloubit své znalosti o kryptoměnách, konkrétně kryptoměnách využívaných jako investiční aktiva.

Samotná forma školení se příliš neodlišuje od toho, co je po několik let v sektoru online školení standardem. Školící balíčky nabízejí přístup k platformě s lekcemi vedenými odborníky, newslettery, pozvánky na webináře, ebooky, pomocné materiály. To, čím se vzdělávací balíčky s kryptoměnou odlišují, je, jak si lze domyslet, jistý počet coinů přidaný ke každému balíčku formou bonusu zdarma. Každý vzdělávací balíček s kryptoměnou se rozhodne pro jednu z v danou dobu slibných elektronických měn a v rámci školení se silněji zaměřuje na analýzu jejího tržního potenciálu.

 

Objednejte si balíček

Naučte se investovat

 

 Balíček Ripple (XRP) a jeho myšlenka

Když mluvíme o  balíčku xrp, stojí za zdůraznění, že využívá pro produkty tohoto druhu typickou „dělenou distribuci“. Vzdělávací materiály, ze kterých se skládají školení, e-booky a webináře se dostávají ke klientovi mailem, ihned po uhrazení objednávky.

Trochu jinak probíhá proces předání bezplatných tokenů Ripple přiložených k balíčku. Pro zajištění měny není předána v e-mailových klíčích, všechny přístupové údaje jsou zasílány v podobě poštovní zásilky. Toto opatření má za cíl minimalizovat pravděpodobnost zachycení tokenů třetími osobami. Přístup jak k bezplatné kryptoměně, tak i k materiálům, vyžaduje vyzvednutí balíčku obsahujícího další pokyny.

Kromě pokynů ke způsobu stažení vzdělávacích materiálů se v odeslané zásilce nachází také Přístupová karta Ripple. Jedná se o speciální doklad obsahující náhodně vygenerovaný kód a heslo k účtu na platformě, na němž jsou uloženy tokeny Ripple doplňující balíček.

Osoba, která má k dispozici Přístupovou kartu Ripple má náhled do aktuálně shromážděných prostředků v podobě kryptoměny, ale pro jejich vyplacení je zapotřebí další mailové ověření. Teprve po uvedení kódu Ripple z Přístupové karty Ripple prostředníkovi a ověření totožnosti mohou být tokeny vyplaceny do zvolené e-peněženky. Distribuční firma doporučuje z bezpečnostních důvodů vybírat kryptoměnu teprve po zvládnutí teoretických základů investování do kryptoměny, na což mají připravit materiály o investicích a správě kryptoměny Ripple nacházející se v balíčku.

Doplňující informace lze najít v připojeném videu:

Balíček Ripple je produkt pro začátečníky, předpokládá tedy, že frekventanti kurzu by před výběrem svých bezplatných tokenů kryptoměny chtěli získat základní vědomosti nezbytné pro její bezpečné spravování na internetu.

 

Balíček Ripple a recenze klientů

Při pátrání po internetových fórech a oborových portálech si není těžké všimnout, že Balíček Ripple byl přijat poměrně vřele. Mnoho agregátorů uživatelských hodnocení představuje překvapivě pozitivní recenze na tento produkt.

„Mám radost, že konečně zavedli Balíček Ripple i u nás. Zajímám se o něj od doby, co se objevil na trhu. Po několika týdnech můžu upřímně říci, že jsem nadšený. Balíček Ripple zastupuje vysokou úroveň, pokyny k používání jsou srozumitelné, a komunikace s klientem – efektivní. Tento produkt mě přesvědčil k investici, i když jsem dříve neinvestoval. Už teď jsem vydělal dvojnásobek vkladu, hlavně s ohledem na dobré základy v podobě kurzu.“

Nick: Wadim, Webside: https://www.investicniweb.cz/investicni-forum

„Můj otec si koupil Balíček XRP, když šel do důchodu. Z investování se stal jeho druhý koníček, hned po rybaření. Zeptala jsem se otce na Balíček Ripple a on si myslí, že školení, která dostal, se věnují problematice velmi přístupně. Vím, že otec už využil kryptoměnu přiloženou k balíčku, a o samotné investici, i o Balíčku Ripple se vyjadřuje v superlativech.“

Nick: Jiri  Webside: https://www.spcr.cz/kalendar-akci

Dobrá komunikace s klientem, přehledné materiály. Hodně jsme se naučil, ale radši bych začal burzou s kryptoměnami.“

Nick: Olga,  Webside: https://cryptosvet.cz

„není to až tak inovativní řešení, protože jsem už podobné balíčky viděl, ale nedá se jím upřít účinnost. Koupíte si ebooky a dostanete krypto – dává někdo něco víc?“

Nick: Annna,  Webside: https://www.fxstreet.cz/

„někdo říká, že startovní balíček je scam… V některých zemích jsou vouchery, v jiných certifikáty, my máme přístupovou kartu, a to je normální věc, stačí si o tom něco přečíst! lidi, když si něco málo přečtěte o způsobech nákupu kryptoměny, zjistíte, že dokumenty jako je karta ripple jsou běžná věc.“

Nick: Jan, Webside: https://kryptomagazin.cz

Dorazily k nám také maily o Balíčku Ripple a jeho recenzích mezi novými uživateli. Klienti obvykle nehlásí žádné závažné problémy, co se kvality materiálů a formy doručení týče.

 

„Vím, že ne každému musí vyhovovat běhání za balíčky a může se to zdát poněkud zvláštní, když za většinu kurzů jednoduše platíte online. […] S dopravou, převzetím materiálů a výběrem Ripple jsem ale neměl žádné problémy.”

Uživatel: Tomas Briza 

„Přečetl jsem si na internetu, že je ten balíček podvod a balíček jsem si nevyzvedl, teď toho trochu lituji, protože známá si to objednala a moc si školení chválí.“

Uživatel: Ignac Pehe 

 

Objednejte si balíček

Naučte se investovat

 

Balíček Ripple a recenze redaktorů

Provedli jsme také průzkum mezi oborovými portály, jejichž zástupci se sami seznámili s charakterem a produktu a podělili se o svou recenzi na Balíček Ripple. Níže uvádíme několik příkladů:

Balíček Ripple je zajímavá a dosti inovativní nabídka určená pro začínající investory. Volné jednotky kryptoměny tento produkt jistě odlišují od jiných školících materiálů s investiční tématikou.

Pro zjištění více o „Balíčku Ripple” klikněte

 „Balíček Ripple“ je moderní služba určená pro začínající investory, kteří se rozhodli začít s investováním do kryptoměny, a také pro lidi hledající inovativní a bezpečný způsob investování.

Pro zjištění více o „Balíčku Ripple” klikněte

To, co Balíček Ripple odlišuje od podobných produktů je bezplatná kryptoměna obsažená v každém vzdělávacím balíčku.

Pro zjištění více o „Balíčku Ripple” klikněte

Mnoho informací o balíčku lze najít na mezinárodních portálech specializujících se na investování do kryptoměny. Zde je několik příkladů vyjádření:

Před nákupem kurzu probíhá široce pojímaná konzultace s brokerem, aby tento mohl pomoci s výběrem sady přizpůsobené potřebám klienta. Začínající investoři mohou být odměněni poměrně nízkou cenou, protože platí jen za školící materiály a e-mince dostávají jako bonus. Další předností pro začátečníky je možnost bezpečně si vyzvednout získanou kryptoměnu s pomocí karty Ripple Code Card.

Pro zjištění více o „Balíčku Ripple” klikněte

Elektronické mince mnoha lidem nabízejí atraktivní možnost investování a rozmnožení peněz, ale abyste mohli efektivně investovat, musíte nejdříve získat základní znalosti a zkušenosti z první ruky. Online a tradiční kurzy pomáhají seznámit se s teorií a správně tyto nové dovednosti otestovat. To podporuje první kroky investora na trhu s kryptoměnami a pomáhá zabránit chybám fondů, které by v opačném případě mohly mít závažné důsledky. Díky získaným znalostem se lze nejen vyhnout ztrátám, ale také získat potenciál.

Pro zjištění více o „Balíčku XRP” klikněte

Pokud chcete začít investovat do své budoucnosti, zajímáte se o kryptoměny a věříte v úspěch Ripple, je Ripple Educational Forafit produkt pro vás, díky kterému se můžete naučit teoretické a praktické způsoby investování a bezplatné jednotky Ripple vybízejí ke studiu balíčku jako bonus.

Pro zjištění více o „Balíčku Ripple (XRP)” klikněte 

Balíček Ripple a podvod?

I přes všechen pozitivní obsah se co chvíli objevují – především na českých a maďarských stránkách – informace, že Balíček Ripple může být podvod? Odkud se bere takovéto přesvědčení v případě produktu, který nasbíral tolik pochval na oborových portálech? Příčinou může být tzv. válka v pozadí, tedy pokus diskreditovat konkurenci.

Negativní PR doprovází Balíček Ripple téměř od začátku jeho existence, ale, což je zajímavé, stránky s negativními recenzemi se objevují jen… ve dvou nebo třech jazycích, což je v případě mezinárodního produktu přinejmenším zvláštní. Značných rozměrů nabrala kampaň proti Balíčku Ripple na českojazyčném internetu, o čemž už psal jeden z portálů „Nepoctivá konkurence aneb jsou balíček ripple podvodníci?”. V článku se řešilo např. téma celé řady Presell stránek, které zveřejňovaly téměř identické, konkrétními argumenty nepodpořené příspěvky s nadpisy „Balíček Ripple je podvod“.

Důležité je pochopit, že přestože se na internetu objevuje negativní obsah, je těžké učinit z nich závěry, v čem přesně má spočívat údajný podvod. Obsah si často odporuje, když jako „důkazy“ uvádí snímky z fotobanky, nebo spojováním Balíčků Ripple (XRP) se známými scamem, i když chybí jakékoliv indicie, že by takovéto propojení existovalo.

 

 Kdo klame čtenáře?

Hlasy o podvodu mohou být jednoduše součástí negativní kampaně konkurence. Obzvláště podezřele vypadá množící se obsah kopírovaný na několik Presell stránek činících reklamu známým brokerům.

I když teoreticky je možné vysledování, kdo je majitelem dané domény, je založení stránky na falešné jméno nesmírně snadné, protože firmy prodávající domény a věnující se hostingu nevyžadují ověřování údajů v případě soukromých klientů? Důsledek? Spousta falešného obsahu zaplavujícího internet, z nichž většina je odstraněna ne smazáním stránek, ale poklesem v žebříčku Google. Nejoblíbenější vyhledávač je tedy při ověřování obsahu efektivnější nástroj než zákon, ovšem i on má svá omezení – stránky nacházející se vysoko v žebříčku, tedy v očích Google „věrohodné“ (pro ocitnutí se vysoko na žebříčku nemusí být stránky opravdu důvěryhodné, jen proplétat falešný obsah neutrálním), si mohou dovolit vést dokonce i velice ostré negativní kampaně, postranně mířící na konkurenci.

 

Objednejte si balíček

Naučte se investovat

 

Balíček Ripple a podvedení klienti …

I přes stránky informující o podvodu se nám nepodařilo nalézt žádné klienty podvedené Balíčkem XRP. Mezi reálnými příjemci, klienty a uživateli se Balíček Ripple těší pozitivním nebo neutrálním recenzím.

Můžeme tváří tvář tomu říci, že se negativní kampaň povedla? Těžko říci. V prvé řady by konkurence mohla získat jen v případě, že by potencionální zákazníci Balíčku Ripple hledali alternativy. A protože balíček je produkt cílící na začátečníky, je stejně pravděpodobná možnost, že… takovíto lidé si studium jednoduše znechutí sami. Lidé zajímající se o investování do kryptoměn, cítící se od začátku nejistě na neznámé půdě, mohou místo přechodu ke konkurenci od svého záměru upustit a dát přednost jiným aktivům.

Možná právě v tom by bylo na místě hledat zdroje negativního PR? Negativní kampaně možná nevedou konkurenční firmy věnující se investování do kryptoměn nebo školením, ale brokeři nebo makléři, pro něž lidé držící svou kryptoměnu mimo burzu představují nežádoucí jev? Těžko to tvrdit s naprostou jistotou, protože věc se jeví jako nesmírně komplikovaná a není možné obvinit z vedení nekalé kampaně jednu konkrétní firmu.

Jedno je jisté – vedení kampaně spočívající v tom, že jsou konkurenci připisovány „podvody“, by nikdy nemělo být možné mezi úctyhodnými byznysmeny.