Kripto valiuta „Ripple” – vyresnis ir labiau subrendęs „Bitcoine“ brolis

Įprastai manoma, kad kripto valiutos idėja kilo atsiradus „Bitcoin“. Tačiau atidžiai išanalizavę virtualių monetų istoriją, galime sužinoti, kad yra ir vis dar egzistuoja kripto valiuta, senesnė nei „Bitcoin”. Kalbama apie „Ripple“, kuri sujungė pirmutinę idėją su naujausiomis technologijomis ir atsirado pasaulio investuotojų akiratyje.

Pirma kripto valiuta? Sužinokite „Ripple“ istoriją

Remiantis oficialia informacija, „Bitcoin“ buvo sukurtas 2008 m. Ši data paprastai laikoma kripto valiutų gimimu. Tačiau tik nedaugelis žino, kad jau 2004 m. buvo sukurta platforma pavadinimu „RipplePlay“, kuri yra „Ripple“ kripto valiutos nustatymo pagrindas.

„RipplePlay“ kūrėjas yra Rajanas Fugeris (Ryan Fugger), programuotojas iš Kanados, kurį lydėjo viena idėja – sukurti programuotą vertės mainų sistemą, paremtą virtualiu pasauliu ir naudojamą vietinės bendruomenės. Šiuo tikslu Fugerio komanda sukūrė IOU (I Owe You) modelį, kuris leido nedelsiant vykdyti ir apskaityti operacijas per patikimų asmenų tarpusavio finansinių įsipareigojimų tinklą. Ir nors nebuvo siekiama pervedinėti lėšų, o tik užrašinėti finansinius įsipareigojimus, „RipplePlay“ sistema buvo panaši į banko pervedimų modelį, skirtą atskiriems vienetams. Ta pati idėja buvo naudojama kuriant „Bitcoin“ darbo sistemą.

Netrukus pasirodė pirmutinės „Ripple Play“ prielaidos ir staigus kripto valiutų suklestėjimas paskatino „Ripple“ sistemos vystymąsi.

https://www.youtube.com/watch?v=Q2YHhLkOO9g

Originali idėja ir modernios technologijos

„Ripple“, tai plati platforma, naudojama atsiskaitymams realiu laiku, todėl jos operacinė sistema primena kvazidecentralizuotą operacijų tinklą, pagrįstą „blockchain“ technologija.

„Rippel“ sistema leidžia atlikti sandorius per kitas kripto valiutas ar investicinį turtą, dėl kurio ši elektroninė moneta tikrai skiriasi nuo kitų. Tai įmanoma dėl „xRapid” ir „xVia” sistemų. Pirmasis, tai atsiskaitymų tinklas, nukreiptas į bankus, kuris daro tiesioginius pervedimus, o antrasis yra banko terminalas, leidžiantis prisijungti prie „Ripple“ tinklo.

Šiuolaikinė Kanados kripto valiutų sistema reiškia, kad ja daugiausia naudojasi tarptautinės korporacijos, pasauliniai bankai ir didžiausių šalių vyriausybės, matydami ją kaip į ateitį orientuotą investiciją ir puikią lėšų pervedimo formą.

Nuo mikro iki makrobendruomenių arba „Ripple“ plėtra

Šiuo metu „Ripple“ yra viena populiariausių kripto valiutų. Specialistai iš viso pasaulio: JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos, Singapūro ir Liuksemburgo vykdo plėtros darbus. Elektroninę monetą naudoja didieji bankai, korporacijos ir pasaulio vyriausybės, į ją investuoja valstybiniai ir privatūs investuotojai. Tai taip pat yra viena iš nedaugelio kripto valiutų, turinčių pastovią poziciją kripto valiutų biržoje. Tuomet kyla klausimas – kaip tai atsitiko?

„Ripple“ plėtros lūžio momentas buvo plano, skirto sukurti „blockchain“ technologija pagrįstą apskaitos vienetą, įdiegimas, kurio dėka elektroninė moneta turėjo būti greitesnė, efektyvesnė ir mažiau energijos sunaudojanti nei „Bictoin“.

Šiuo tikslu 2012 m. buvo pradėti darbai su „Ripple Transaction Protocol“ (RTXP), kurie tapo kripto valiuta XRP, po kurio sekė „Ripple Labs“.  „Venture Capital Google“ ir Andreessenas Horowitzas, Vokietijos bankas „Fidor“ ir bendrovė „Earthport“ greitai susidomėjo kriptovaliutos kūrimu. Dėl šios priežasties „Ripple Labs“ netrukus galėjo virsti šiuo metu žinomu „Rippel“, kuri yra viena iš labiausiai išsivysčiusių kripto valiutų, paremtų „blockchain“ technologija, užtikrinančia aukščiausią skalę ir gebančią atlikti daugiau nei 1,5 tūkst. operacijų per sekundę, priimant iki 50 000 sandorių tuo pačiu metu. Tik VISA kortelių mokėjimo tinklas gali pasigirti panašiomis galimybėmis.

Dėl savo galimybių amerikietiška kripto valiuta naudojasi didžiosios korporacijos, tarptautiniai bankai, pasaulinės organizacijos ir vyriausybės. Dėl pelningo kontrasto ir nuolatinio investicijų biudžeto „Ripple“ komanda gali nuolat vystyti savo kripto valiutą, todėl ji yra viena iš svarbiausių rinkoje. Įdomu tai, kad „Ripple“ taip pat yra labai populiari kripto biržoje, nes ja naudojasi viso pasaulio investuotojai, manantys, kad tai pelninga investicija.