Kuidas Ripple’t osta ja selle väärtust kontrollida?

Krüptovaluuta Ripple on üks vähestest virtuaalsetest rahadest, mis säilitab krüptobörsil oma positsiooni muutusteta. Tänu antud olukorrale tunnevad selle vastu suurt huvi rahvusvahelised korporatsioonid aga ka erainvestorid. Antud olukorrast tingituna võib seda hankida mitmel viisil.

Professionaalsed ostumeetodid – online režiim

Ripple võimaldab pankadele, finantsteenuste tarnijatele, börssidele, maakleritele, korporatsioonidele ja ettevõtjatele kiiret ning globaalset fondide ülekannet, tänu millele pöörduvad selle poole enamasti finantsasutused ja maailmaorganisatsioonid. Need organid ostavad krüptovaluutat kõige sagedamini krüptobörsi vahendusel.

See meetod on online iseloomuga ja nõuab investorilt krüptovaluutade valdkonna tundmist ning isikliku virtuaalse rahakoti omamist. See on vältimatu, sest ettevalmistamine võimaldab krüptobörsil vabalt tegutseda ja e-rahakoti erakonto e-raha ostmist ning turvalist säilitamist.

Antud meetod on tõhus, paraku aga peamiselt professionaalidele ja elukutselistele investoritele suunatud. Ometi ei tähenda see, et ainult nemad võivad Ripplesse investeerida. Algajad võivad pöörduda vähem komplitseeritud viiside, selliste nagu „Ripple Stardipakett”, poole. 

Meetod igaühele – offline režiim ja „Ripple Õppepakett”

Offline režiim on meetod, mis ei nõua juurdepääsu Internetile, krüptobörsi alaseid laialdasi teadmisi ega erakontot virtuaalses rahakotis, sest tugineb vahendaja poolsele laiaulatuslikule abile. Üks populaarseimatest meetoditest on „Ripple Õppepaketi” osaks olev „Ripple Kaart”.  

Ripple juurdepääsukaart on määratletud e-raha ühikute ostu ja omamist kinnitav dokument. Kaardil on sisselogimise andmed virtuaalse rahakoti eraprofiilile, kus krüptoraha säilitatakse. Tänu antud lahendusele ei pea investor iseseisvalt e-rahakotti valima, kontot avama aga ka seda õigesti turvama. Kõik need toimingud jäävad e-raha turvalises kohas säilitamiseks kohustatud vahendaja õlgadele. Siiski omab kõiki sellele kontole sisselogimise andmeid eranditult vaid krüptovaluuta omanik. Need andmed asuvad ainult süsteemi poolt genereeritud ja seejärel selle omanikule saadetud juurdepääsukaardil. Andmetel puudub kokkupuude virtuaalmaailmaga, mistõttu ei ole säilitatav krüptovaluuta häkkerite ja küberkurjategijate tegevusest ohustatud.

Ripple juurdepääsukaardi võib omandada tänu nn „Paketi Ripple”, ehk kogumiku, kuhu kuuluvad õppematerjalid ja krüptovaluuta tasuta ühikud, ostmise läbi. See on uuenduslik meetod, mis mitte alati ei ole täielikult mõistetav, kuigi kogub aina suuremat hulka ostjaid.