Balíček Ripple a podvodníci alebo ako pracuje konkurencia

Aj keď už od zavedenia vzdelávacích balíčkov s kryptomenou na trh uplynú dva roky, vyvolávajú produkty tohto typu naďalej značné kontroverzie. Je avšak vysokopravdepodobné, že sa za negatívnymi hodnoteniami skrýva nekalá konkurencia. Čím sa vyznačuje tento produkt vyvolávajúci mnoho diskusií a s akou odozvou sa stretol na internete?

Balíček s kryptomenou, niečo pre začiatočníkov?

Na začiatok spresníme, čo presne sú vzdelávacie balíčky s kryptomenou. Tento druh vzdelávacích služieb cieli na ľudí, ktorí by chceli prehĺbiť svoje znalosti o kryptomenách, konkrétne kryptomenách využívaných ako investičné aktíva.

Samotná forma školení sa príliš neodlišuje od toho, čo je po niekoľko rokov v sektore on-line školení štandardom. Školiace balíčky ponúkajú prístup k platforme s lekciami vedenými odborníkmi, newslettery, pozvánky na webináre, e-booky, pomocné materiály. To, čím sa vzdelávacie balíčky s kryptomenou odlišujú, je, ako si možno domyslieť, istý počet coinov pridaný ku každému balíčku formou bonusu zadarmo. Každý vzdelávací balíček s kryptomenou sa rozhodne pre jednu z elektronických mien, v danej dobe sľubných, a v rámci školení sa silnejšie zameriava na analýzu jej trhového potenciálu.

Balíček Ripple a jeho myšlienka

Keď hovoríme o Vzdelávacom balíčku Ripple, stojí za zdôraznenie, že využíva pre produkty tohto druhu typickú „delenú distribúciu“. Vzdelávacie materiály, z ktorých sa skladajú školenia, e-booky a webináre sa dostávajú ku klientovi mailom, ihneď po uhradení objednávky.

Trochu inak prebieha proces odovzdania bezplatných tokenov Ripple priložených k balíčku. Na zaistenie meny nie je odovzdávaná v e-mailových kľúčoch, všetky prístupové údaje sú zasielané v podobe poštovej zásielky. Toto opatrenie má za cieľ minimalizovať pravdepodobnosť zachytenia tokenov tretími osobami. Prístup ako k bezplatnej kryptomene, tak i k materiálom, vyžaduje vyzdvihnutie balíčka obsahujúceho ďalšie pokyny.

Okrem pokynov k spôsobu stiahnutia vzdelávacích materiálov sa v odoslanej zásielke nachádza tiež Prístupová karta Ripple. Ide o špeciálny doklad obsahujúci náhodne vygenerovaný kód a heslo k účtu na platforme, na ktorom sú uložené tokeny Ripple doplňujúce balíček.

Osoba, ktorá má k dispozícii Prístupovú kartu Ripple má náhľad do aktuálne zhromaždených prostriedkov v podobe kryptomeny, ale pre ich vyplatenie je potrebné ďalšie mailové overenie. Až po uvedení kódu Ripple z Prístupovej karty Ripple prostredníkovi a overení totožnosti môžu byť tokeny vyplatené do zvolenej e-peňaženky. Distribučná firma odporúča z bezpečnostných dôvodov vyberať kryptomenu až po zvládnutí teoretických základov investovania do kryptomeny, na čo majú pripraviť materiály o investíciách a správe kryptomeny Ripple nachádzajúce sa v balíčku.

Doplňujúce informácie možno nájsť v pripojenom videu:

Balíček Ripple je produkt pre začiatočníkov, predpokladá teda, že frekventanti kurzu by pred výberom svojich bezplatných tokenov kryptomeny chceli získať základné vedomosti nevyhnutné pre jej bezpečné spravovanie na internete.

 

Balíček Ripple a hodnotenia klientov

Pri pátraní po internetových fórach a odborových portáloch si nie je ťažké všimnúť, že Balíček Ripple bol prijatý pomerne vrelo. Mnoho agregátorov používateľských hodnotení predstavuje prekvapivo pozitívne recenzie na tento produkt.

„Mám radosť, že konečne zaviedli Balíček Ripple i u nás. Zaujímam sa o neho od doby, čo sa objavil na trhu. Po niekoľkých týždňoch môžem úprimne povedať, že som nadšený. Balíček Ripple zastupuje vysokú úroveň, pokyny na používanie sú zrozumiteľné, a komunikácia s klientom – efektívna. Tento produkt ma presvedčil k investícii, aj keď som predtým neinvestoval. Už teraz som zarobil dvojnásobok vkladu, hlavne s ohľadom na dobré základy v podobe kurzu.“

Nick: Bodzepor 

„Môj otec si kúpil Balíček Ripple, keď šiel do dôchodku. Z investovania sa stal jeho druhý koníček, hneď po rybárčení. Spýtala som sa otca na Balíček Ripple a on si myslí, že školenia, ktoré dostal, sa venujú problematike veľmi prístupne. Viem, že otec už využil kryptomenu priloženú k balíčku, a o samotnej investícii, i o Balíčku Ripple sa vyjadruje v superlatívoch.“

Nick: Domastoj 

Dobrá komunikácia s klientom, prehľadné materiály. Veľa som sa naučil, ale radšej by som začal burzou s kryptomenami.“

Nick: Jaczemir 

„nie je to až tak inovatívne riešenie, pretože som už podobné balíčky videl, ale nedá sa im uprieť účinnosť. Kúpite si e-booky a dostanete krypto – dáva niekto niečo viac?“

Nick: Hodysław 

„niekto vraví, že štartovací balíček je scam… V niektorých krajinách sú vouchery, v iných certifikáty, my máme prístupovú kartu, a to je normálna vec, stačí si o tom niečo prečítať! ľudia, keď si niečo málo prečítate o spôsoboch nákupu kryptomeny, zistíte, že dokumenty ako je karta ripple sú bežná vec.“

Nick: Kwalimir 

 

Dorazili k nám tiež maily o Balíčku Ripple a jeho hodnoteniach medzi novými používateľmi. Klienti obvykle nehlásia žiadne závažné problémy, čo sa kvality materiálov a formy doručenia týka.

„Viem, že nie každému musí vyhovovať behanie za balíčkami a môže sa to zdať trochu zvláštne, keď za väčšinu kurzov jednoducho platíte on-line. […] S dopravou, prevzatím materiálov a výberom Ripple som ale nemal žiadne problémy.”

Používateľ: Alexander Lenart 

„Prečítal som si na internete, že ten balíček je podvod, a tak som si ho nevyzdvihol, teraz to trochu ľutujem, pretože známa si to objednala a dosť si školenia chváli.“

Používateľ: Jan Vicen 

Balíček Ripple a hodnotenia redaktorov

Vykonali sme tiež prieskum medzi odborovými portálmi, ktorých zástupcovia sa sami zoznámili s charakterom produktu a podelili sa o svoje hodnotenie na Balíček Ripple. Nižšie uvádzame niekoľko príkladov:

Balíček Ripple je zaujímavá a dosť inovatívna ponuka určená pre začínajúcich investorov. Voľné jednotky kryptomeny tento produkt iste odlišujú od iných školiacich materiálov s investičnou tematikou.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

„Balíček Ripple“ je moderná služba určená pre začínajúcich investorov, ktorí sa rozhodli začať s investovaním do kryptomeny, a tiež pre ľudí hľadajúcich inovatívny a bezpečný spôsob investovania.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

To, čo Balíček Ripple odlišuje od podobných produktov je bezplatná kryptomena obsiahnutá v každom vzdelávacom balíčku.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

Mnoho informácií o balíčku možno nájsť na medzinárodných portáloch špecializujúcich sa na investovanie do kryptomeny. Tu je niekoľko príkladov vyjadrení:

Pred nákupom kurzu prebieha široko ponímaná konzultácia s brokerom, aby tento mohol pomôcť s výberom súpravy prispôsobenej potrebám klienta. Začínajúci investori môžu byť odmenení pomerne nízkou cenou, pretože platia len za školiace materiály a e-mince dostávajú ako bonus. Ďalšou prednosťou pre začiatočníkov je možnosť bezpečne si vyzdvihnúť získanú kryptomenu s pomocou karty Ripple Code Card.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

Elektronické mince mnohým ľuďom ponúkajú atraktívnu možnosť investovania a rozmnoženia peňazí, ale aby ste mohli efektívne investovať, musíte najskôr získať základné znalosti a skúsenosti z prvej ruky. On-line a tradičné kurzy pomáhajú zoznámiť sa s teóriou a správne tieto nové schopnosti otestovať. To podporuje prvé kroky investora na trhu s kryptomenami a pomáha zabrániť chybám fondov, ktoré by v opačnom prípade mohli mať závažné dôsledky. Vďaka získaným znalostiam sa možno nielen vyhnúť stratám, ale tiež získať potenciál.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

Pokiaľ chcete začať investovať do svojej budúcnosti, zaujímate sa o kryptomeny a veríte v úspech Ripple, je Ripple Educational Forafit produkt pre vás, vďaka ktorému sa môžete naučiť teoretické a praktické spôsoby investovania a bezplatné jednotky Ripple vyzývajú k štúdiu balíčka ako bonus.

Na zistenie viac o „Balíčku Ripple” kliknite,

Balíček Ripple a podvod?

Aj napriek všetkému pozitívnemu obsahu sa čo chvíľu objavujú – predovšetkým na českých a maďarských stránkach – informácie, že Balíček Ripple môže byť podvod? Odkiaľ sa berie takéto presvedčenie v prípade produktu, ktorý nazbieral toľko pochvál na odborových portáloch? Príčinou môže byť tzv. vojna v pozadí, teda pokus diskreditovať konkurenciu.

Negatívne PR sprevádza Balíček Ripple takmer od začiatku jeho existencie, ale, čo je zaujímavé, stránky s negatívnymi recenziami sa objavujú len… v dvoch alebo troch jazykoch, čo je v prípade medzinárodného produktu prinajmenšom zvláštne. Značné rozmery nabrala kampaň proti Balíčku Ripple na českojazyčnom internete, o čom už písal jeden z portálov „Nepoctivá konkurencia alebo sú balíček ripple podvodníci?”. V článku sa riešila napr. téma celého radu Presell stránok, ktoré zverejňovali takmer identické, konkrétnymi argumentmi nepodporené príspevky s nadpismi „Balíček Ripple je podvod“.

Dôležité je pochopiť, že napriek tomu, že sa na internete objavuje negatívny obsah, je ťažké učiniť z nich závery, v čom presne má spočívať údajný podvod. Obsah si často odporuje, keď ako „dôkazy“ uvádza snímky z fotobanky alebo spájaním Balíčkov Ripple so známymi scamom, i keď chýbajú akékoľvek indície, že by takéto prepojenie existovalo.

 

Kto klame čitateľov?

Hlasy o podvode môžu byť jednoducho súčasťou negatívnej kampane konkurencie. Zvlášť podozrivo vyzerá množiaci sa obsah kopírovaný na niekoľko Presell stránok činiacich reklamu známym brokerom.

Aj keď teoreticky je možné vysledovanie, kto je majiteľom danej domény, je založenie stránky na falošné meno nesmierne ľahké, pretože firmy predávajúce domény a venujúce sa hostingu nevyžadujú overovanie údajov v prípade súkromných klientov? Dôsledok? Množstvo falošného obsahu zaplavujúceho internet, z ktorého väčšina je odstránená nie zmazaním stránok, ale poklesom v rebríčku Google. Najobľúbenejší vyhľadávač je teda pri overovaní obsahu efektívnejší nástroj než zákon, avšak i on má svoje obmedzenia – stránky nachádzajúce sa vysoko v rebríčku, teda v očiach Google „vierohodné“ (pre ocitnutie sa vysoko na rebríčku nemusia byť stránky skutočne dôveryhodné, len preplietať falošný obsah neutrálnym), si môžu dovoliť viesť dokonca i veľmi ostré negatívne kampane, postranne mieriace na konkurenciu.

Balíček Ripple a podvedení klienti …

Aj napriek stránkam informujúcim o podvode sa nám nepodarilo nájsť žiadnych klientov podvedených Balíčkom Ripple. Medzi reálnymi príjemcami, klientmi a používateľmi sa Balíček Ripple teší pozitívnym alebo neutrálnym hodnoteniam.

Môžeme tvárou v tvár tomu povedať, že sa negatívna kampaň podarila? Ťažko povedať. V prvom rade by konkurencia mohla získať len v prípade, že by potenciálni zákazníci Balíčka Ripple hľadali alternatívy. A pretože balíček je produkt cieliaci na začiatočníkov, je rovnako pravdepodobná možnosť, že… takíto ľudia si štúdium jednoducho znechutia sami. Ľudia zaujímajúci sa o investovanie do kryptomien, cítiaci sa od začiatku neisto na neznámej pôde, môžu namiesto prechodu ku konkurencii od svojho zámeru upustiť a dať prednosť iným aktívam.

Možno práve v tom by bolo na mieste hľadať zdroje negatívneho PR? Negatívne kampane možno nevedú konkurenčné firmy venujúce sa investovaniu do kryptomien alebo školeniam, ale brokeri alebo makléri, pre ktorých ľudia držiaci svoju kryptomenu mimo burzu predstavujú nežiaduci jav? Ťažko to tvrdiť s úplnou istotou, pretože vec sa javí ako nesmierne komplikovaná a nie je možné obviniť z vedenia nekalej kampane jednu konkrétnu firmu.

Jedno je isté – vedenie kampane spočívajúcej v tom, že sú konkurencii pripisované „podvody“, by nikdy nemalo byť možné medzi úctyhodnými biznismenmi.