Analizi Ripple paketi ve görüşümüz

Ripple Paketi ile ilgili olarak tarafımıza yöneltilen soruları cevaplayabilmek adına, bu ürünün kalitesini analize tabi tuttuk. Bunun yanı sıra Ripple Paketi ile ilgili internette yayınlanan görüşleri derledik. Sizlere ayrıntılı bilgiler verebilmek adına ürünü analiz ettik, olumlu ve olumsuz yönlerini belirledik ve ürünün hedef kitlesini ortaya koyduk.

Çevrimiçi eğitim paketleri ya da sabit eğitim paketleri – hangisini tercih etmeli?

Son dönemde dijital paraya yatırım konusunda birçok kurs ortaya çıkmıştır. Bunun ana nedeni, 2017’den beri piyasalarda görülen ilk artıştır. Ripple dijital para paketi böyle eğitimlerden biridir. Bu eğitim, dijital paraya yatırım yapmak isteyen kişilere yöneliktir.

Birçok farklı şirketin dijital para piyasasıyla ilgili eğitimler sunmaya başlamasının nedeni, bu yatırım türüyle ilgili eğitim materyallerine olan yoğun ilgiyi karşılama arzusudur. Dahası, bu yıl yatırım yapmaya karar veren kişiler bu konuda oldukça sağduyulu davranmakta ve temel teorik bilgileri edinmeden yatırım yapmaya yanaşmamaktadırlar. Önceki yıllarda bu durum çok farklıydı – başlangıç seviyesindeki yatırımcılar, herhangi bir teorik bilgi edinmeden piyasaya açıldılar. Bunun önemli nedenlerinden biri şüphesiz Aralık 2017’de Bitcoin spekülasyon balonunun patlaması sonucu ortaya çıkan zararlar olmuştur. Bu olay sonrasında en çok zarara uğrayan kişiler böyle bir ihtimale hazırlıklı olmayan kişiler olmuştur. Günümüzde yatırımla ilişkili riskler konusunda daha bilinçli olunduğundan, insanlar yilk yatırımlarını yapmadan önce mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek amacıyla çeşitli kurslara gitmeyi tercih etmektedirler.

 Piyasada yenilik mi? Dijital para hediyeli eğitim paketleri nedir?

Dijital para hediyeli eğitim paketi birçok müşteri ve gazeteci için Türkiye piyasasına yeni bir üründür. Ripple Paketi eğitim materyallerinden ve bonus olarak verilen bir miktar Ripple dijital paradan oluşmaktadır. Dijital para hediyeli eğitim paketini satın alan müşteriler, kurslar, makaleler, webinarlar ve analizler içeren eğitim platformuna erişim hakkı edinmenin yanı sıra belirli bir miktar dijital para tokeni de elde ederler. Hediye olarak verilen dijital para sayesinde müşteriler kurslarda edindikleri yatırımla ilgili teorik bilgileri pratiğe dökebilmekte ve bu tokenleri zamanı geldiğinde paraya çevirebilmektedirler.

Dijital para içeren yatırım paketlerinin birçoğu başlangıç seviyesindeki yatırımcılara, yani dijital para ile ilk kez yatırım yapacak olan kişilere yöneliktir. Eğitimlerin amacı, yatırım sürecini açıklamak, dijital para ile yatırımın püf noktalarını ortaya koymak ve çeşitli dijital para birimlerini analiz etmektir. Dijital para içeren yatırım paketlerinin birçoğunun özelliği, konuyla ilgili temel bilgilere yoğunlaşmalarıdır.

 

Ripple paketi: başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için yeni bir çözüm

Ripple Paketi müşteriye elektronik ortamda ya da posta ile gönderilmektedir. Eğitim platformuna giriş için gerekli bilgiler, eğitim materyallerinin nasıl kullanılacağı ve yatırım eğitimine nasıl başlanacağıyla ilgili bilgiler, sipariş sırasında verilen e-mail adresine gönderilmektedir. Mesajı alan müşteri özel platformda bulunan kurslara herhangi bir sınırlama olmaksızın erişebilmektedir.

Hediye olarak verilen Ripple dijital para tokenlerine erişim ise normal posta yoluyla gönderilen paket teslim alındıktan sonra sağlanmaktadır. Pakette bulunan Ripple Kartında, elde edilen dijital para tutarının kontrol edilmesini sağlayan bilgiler ve bu tutarın nasıl çekileceği ile ilgili talimatlar bulunmaktadır. Ripple tokenleri bir aracıya ait bir hesapta tutulmaktadır. Söz konusu aracı, müşteri eğitime katılıp yatırım ile ilgili temel bilgileri alıncaya kadar tokenlerin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Dijital paranın kullanılabilmesi için telefon iletişimi gereklidir. İleri seviye yatırımcılar bu durumu bir dezavantaj olarak görebilirler, ancak, başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için bu muhafaza yöntemi kesinlikle tavsiye edilir. Bu şekilde yönetilen dijital para emniyet altındadır ve herhangi bir hacker saldırısına maruz kalmaksızın, istediğiniz an bu parayı çekebilirsiniz.

Ripple Paketi hakkındaki görüşler

Ripple Paketini dürüst bir şekilde analiz edebilmek adına, bu paketi satın alan okuyucularımız arasında bir anket düzenledik. Okuyucularımızın büyük bir çoğunluğu (239 kişiden 230’u) olumlu görüş bildirdi. Ripple Paketi hakkındaki görüşler aşağıdaki gibidir:

Dijital para içeren eğitim paketleri konusunu ilk kez yabancı internet sitelerinde gördüm. Bu paketlere şimdi bizim de erişebileceğimizi bilmek güzel. Türk internet sitelerinde satışa sunulur sunulmaz Ripple Eğitim Paketini satın aldım. Ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Kurslar oldukça iyi hazırlanmış, kullanım kılavuzu anlaşılır bir seviyede. Sitede bir hata buldum ve hemen müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim, sorunu anında çözdüler. Önceden dijital paraya yatırım konusuyla ilgilenmiyordum. Bu yatırım türüne yeni başlıyorum ve oldukça iyi gittiğini söyleyebilirim. Kurslar çok işe yaradı diyebilirim. Bence ripple paketi mükemmel bir çözüm.

Adı: Mikail 

Kız kardeşim yurtdışında çalışırken, boş zamanlarını doldurmak için Ripple Paketini almış. Eğitimlerin oldukça iyi hazırlandığını ve yatırım konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişiler için bile anlaşılır olduğunu söyledi. Paket ile birlikte gelen dijital parayı kullanıp kullanmadığını bilmiyorum ama eğitimlerin çok iyi olduğunu ve birkaç gün içerisinde çok şey öğrendiğini söyledi.

Adı: Ece

Bazen site donup kalıyor. Ama bu büyük ihtimalle yavaş internet bağlantımdan kaynaklanıyor. Köyde oturuyorum ve internet bağlantım maalesef çok iyi değil. Eğitimler oldukça iyi ve ilgi çekici.

Adı: Asi 

Bir yerde bunun saf insanları kandırmak için tasarlanmış bir dolandırıcılık olduğunu okumuştum. İnsanlar ayrıntıları bilmedikleri şeyler hakkında bol keseden atmayı seviyor maalesef. Dijital para eğitimi mükemmel bir yatırım bence. Paketi oldukça ucuza aldım ve baya memnun kaldım. Bilgilerimi biraz da derinleştirdikten sonra borsada yatırım yapmaya başlayacağım.

Adı: Habibe

Memnun kalmayan müşteriler ne diyor peki? Olumsuz görüşlerde genelde Ripple dijital para biriminin başka bir dijital para birimine dönüştürülmesinin mümkün olmamasından bahsedilmektedir. Bir kişi ise hafta sonu teknik destek ekibine ulaşamamaktan yakınıyor. Ayrıca Ripple Eğitim Paketinin sahtekarlık olduğuna dair yorumlara da rastlamak mümkün. Ancak bu yorumlar genelde rakip şirketlerin kara propaganda yaptıkları internet sitelerinde bulunmaktadır.

 

Ripple Paket hakkındaki görüşümüz

Bize göre Ripple Paketi, yatırım işine yeni başlayan kişiler için yenilikçi bir çözümdür. Normal eğitimlere kıyasla Ripple Eğitim Paketi düşük fiyata oldukça çok şey kazandırıyor. Hediye olarak verilen dijital para da büyük bir avantaj. Bu parayı kullanarak yatırımcı edindiği teorik bilgileri hemen pratiğe dökmek suretiyle yatırıma başlayabiliyor.

Eğitimlere, webinarlara ve eğitim materyallerine erişim iki yıl öncesine kıyasla daha kolay. Dijital paraya yatırım ile ilgili yeni yöntemleri içeren başlangıç seviyesi eğitimler sunan yeni internet siteleri kurulmaktadır. Eğitim materyallerine duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu da her geçen gün daha fazla kişinin yatırım işine girerek para kazanmayı amaçladığını göstermektedir.